У США виявили російську загрозу в шкільних обідах

Торгова політика президента США Дональда Трампа привела до того, що американських виробників риби витісняють російські. Про це пише SOCLINES.BIZ.

Відзначається, що рибалки з Аляски протягом багатьох років не могли впоратися з жорстокою конкуренцією з боку Росії, в тому числі і на прибутковому ринку минтая. Російська риба спочатку відправляється на обробку в Китай, де її «накачують добавками», а потім продається в США в вигляді заморожених напівфабрикатів і крабових паличок.

За даними об’єднання компаній «Виробники справжнього минтая з Аляски» (Genuine Alaska Pollock Producers), частка російського продукту на американському ринку складає близько 200 мільйонів доларів. До 2017 року приблизно половина рибних паличок в шкільних їдальнях були зроблені з російського минтая.

Рішення адміністрації Трампа про введення 10-процентних мит на товари з Китаю повинно було стерти цінову перевагу імпортної риби, однак торговий представник США Роберт Лайтхайзер в результаті виключив російський минтай зі списку товарів, що потрапляють під це рішення. Більш того, через відповідних торгових мит Пекіна минтай рибалок з Аляски став обкладатися 25-процентним податком при поставках на китайський ринок, що фактично закрило його для американських виробників.

CNN зазначає, що причиною такої недоробки стала заплутана торгова номенклатура, за якою російський минтай до 2015 року продавався в США під тим же маркуванням, що і риба американських виробників – «минтай Аляски». Однак зміни в коди тарифів і товарів на момент переговорів по торгової війни з Китаєм так і не були внесені.

Торгова війна між Пекіном і Вашингтоном йде з початку 2018 року. Спочатку США обклали торговими митами китайські товари на суму в 250 мільярдів доларів, в тому числі сталь і алюміній. Китай відповів дзеркальними заходами для американських товарів на суму 110 мільярдів доларів. В кінці минулого року і на початку нинішнього стали з’являтися повідомлення, що адміністрація Трампа розглядає можливість скасування мит і укладення домовленостей з Китаєм.