У США свиней посадили на дієту на тлі м’ясної кризи

June 28, 2020 by No Comments

У США на тлі масштабної м’ясної кризи, викликаної епідемією коронавірусу, фермери змушені вбивати здорових свиней або садити їх на дієту, щоб повільніше росли. Так як багато заводів в країні припинили свою роботу через пандемію, м’ясо стало нікуди відправляти. Про це пише The New York Times.

Фермери шукають способи уповільнити зростання і вагу свиней, наприклад, підвищуючи температуру в сараї, щоб знизити апетит у тварин. Фермер з Південної Дакоти Шейн Одегаард зазвичай відправляє близько 15 тисяч свиней на рік на м’ясокомбінат в Су-Фолс. Після закриття заводу 12 квітня вони з дієтологом розробили новий плану харчування для тварин, що виключає білки і жири.

«Багато людей підуть з сільського господарства, в сільській Америці почнуться самогубства», – сказав Грег Бурбум, свинар зі штату Міннесота, який намагається знайти спосіб не вбивати більш як тисяча своїх свиней. З тих пір як минулого місяця почали закриватися м’ясні заводи, на фермах штату було вбито близько 90 тисяч свиней.

Протягом багатьох років фермерські групи і державні установи публікували пам’ятки з гуманної евтаназії тварин, але ніколи ще фермери не вбивали стільки здорових особин. Деякі свинарі пускають газ в сараї, щоб позбутися від тварин, або розстрілюють їх.

Минулого місяця сенатор Чак Грасслі попросив цільову групу по коронавірус в Білому домі надати ресурси для надання психологічної допомоги свинарям, а також виділити гроші, щоб компенсувати їм збитки. Федеральне уряд оголосив про плани купувати надлишки м’яса на 100 мільйонів доларів в місяць. Але навіть якщо деякі м’ясопереробні підприємства знову відкриються, їх потужностей з переробки може не вистачити.

Свині – не єдині жертви кризи. У квітні птахофабрика Allen Harim Foods направив фермерам лист з оголошенням про плани почати «депопуляцію стада». Минулого місяця на фермах в Делавері і Меріленді загинуло близько двох мільйонів птахів. Через проблеми з дистрибуцією в продуктових магазинах і ресторанах виник дефіцит м’яса. Kroger, найбільша мережа супермаркетів в США, обмежує кількість яловичого фаршу і свинини, яке можна купити в магазині.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *