У Росії з’явиться фастфуд для пенсіонерів

April 6, 2019 by No Comments

У Росії розробляється спеціальна їжа для пенсіонерів – вона повинна бути збагачена вітамінами, володіти високою харчовою цінністю і бути простий у приготуванні. Плани розробки такої їжі містить дорожня карта першого етапу Стратегії дій в інтересах громадян старшого покоління, пише кулинарний сайт «Ваше правильное питание».

Йдеться, зокрема, про вже готових білкових і овочевих сумішах, заморожених блюдах, які будуть прості в приготуванні. Від вже продаються в магазинах вони будуть відрізнятися тим, що містять багато вітамінів, пояснив науковий керівник дослідницького центру харчування (ФІІ харчування) Віктор Тутельян. Інститут спільно з Росспоживнаглядом відповідають за виконання даного пункту стратегії.

Спеціальна їжа для літніх людей буде відповідати принципам здорового харчування і допоможе з усуненням дефіциту вітамінів, мінеральних речовин і мікроелементів. Виробляти «фастфуд для літніх» будуть приватні компанії, проте їх перелік поки не складений. Розробка рецептів для таких страв вже почалася, додав Тутельян.

Це не єдина подібна ініціатива влади. Так, 27 березня МОЗ запропонував з 2020 року йодувати всю сіль для усунення дефіциту йоду у населення і зниження кількості випадків захворювань, пов’язаних з цим (наприклад, хвороб щитовидної залози). У відомстві зазначили, що менше 30 відсотків росіян включають в свій раціон йодовану сіль.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *