У Росії прокоментували можливість покарання за винесення їжі зі шведського столу

June 30, 2022 by No Comments

Постояльцям готелів, які збирають їжу зі шведського столу до сумок, можуть виставити рахунок. Таку думку висловив юрист Ігор Косіцин, пише портал TourDom.ru.

Фахівець прокоментував випадок, який нещодавно стався в готелі Ярославля: туристи, які прибули у складі екскурсійної групи, винесли їжу зі шведського столу під час сніданку. При цьому відповідальність за дії гостей директор готелю вирішив перекласти на туроператора, який організував тур. У компанії ж порахували, що готель сам міг вирішити проблему — наприклад, зробити порушникам усні зауваження або поставити запобіжні таблички у ресторані.

Проте експерт розсудив, що карати за винесення їжі варто лише туристів, оскільки вони несуть безпосередню відповідальність за свої дії під час перебування у готелі. При цьому готель може виставити рахунок туроператору, а той — своєму клієнту, безпосередньо або через турагента: зрештою відповідатимуть гості готелю.

«З іншого боку, важливо знати, чи прописано у договорі між готелем та туроператором, хто несе відповідальність за дії гостей, хто має відшкодовувати збитки. У договорі туроператора з туристом зазвичай міститься пункт про те, що за будь-яку шкоду в готелі відповідає замовник», — зауважив Косіцин.

Раніше у квітні тревел-блогер Саша Коновалова назвала неочевидні плюси відпочинку у готелях «все включено». На її думку, завдяки системі харчування «шведський стіл» легко дотримуватись правильного харчування, оскільки майже в кожному готелі є секція з дієтичними стравами, морепродуктами та нежирним м’ясом.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *