Розроблено новий спосіб зберігання електроенергії у висотних будинках

June 4, 2022 by No Comments

Дослідники Міжнародного інституту прикладного системного аналізу в Австрії розробили нову концепцію накопичення та заощадження електроенергії, яка може перетворити висотні будівлі на зразок акумуляторів, що зберігають потенційну енергію у вигляді вантажів на верхніх поверхах. Результати наукової роботи опубліковані у журналі Energy.

В останні кілька років вироблення електроенергії за допомогою сонячних батарей, вітряних турбін та інших технологій, що базуються на відновлюваних джерелах енергії, зростає, і очікується, що до 2026 року вона зросте більш ніж на 60 відсотків порівняно з рівнем 2020 року. Це еквівалентно поточної глобальної потужності на викопному паливі та ядерної енергії разом узятих. Однак перехід до суспільства з низькими або нульовими викидами вуглецю потребує нових способів збереження енергії.

Вчені запропонували зберігати енергію, використовуючи підйомники та порожні приміщення у висотних будинках. Ця концепція, названа LEST (Lift Energy Storage Technology), полягає в підйомі контейнерів з мокрим піском або інших матеріалів з високою щільністю, які транспортуються в підйомник або з нього дистанційно за допомогою автономних причіпних пристроїв. У висотних будинках роль підйомників можуть виконувати звичайні ліфти у той час, коли вони не використовуються для перевезення людей.

Передбачається, що акумулятор заряджений, коли вантажі знаходяться у верхній частині будівлі, і розряджений при зберіганні вантажів в нижній частині. Для цього можна використовувати порожні приміщення або коридори, що не використовуються. Важливою умовою життєздатності ідеї є розрахунок несучої здатності перекриттів будівель, щоб визначити максимальний вантаж, який може витримати стелю без обвалення.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *