СЕКРЕТЫ ВКУСНОЙ КУХНИ
По сайту :

"Хочеш жити менше – їси м'ясо."

До такого не дуже утішливого висновку для «мясоїдів» прийшли учені Гарвардської медичної школи (Harvard Medical School). Ними було науково доведено, що добовий раціон, багатий яловичиною і бараниною підвищує ризик виникнення раку і захворювань серця і тим самим скорочує тривалість життя. Хоча, ще зовсім недавно дієтологи приводили масу доводів на користь саме цих сортів м'яса.

У дослідженні, проведеному за участю 120 тисяч добровольців, ученими були проаналізовані: харчові пристрасті волонтерів і їх тривалість життя.

Отримані результати свідчили про те, що при додаванні в щоденний раціон додаткової порції червоного м'яса, підвищувався ризик смерті на 13 %. Крім того, ризик розвитку серцевосудинних захворювань із смертельним результатом збільшувався на 18 %, а ризик смерті внаслідок раку – на 10 %. Якщо ж в добовому раціоні було присутнє перероблене м'ясо (ковбасні вироби і копченина), то ризик смерті підвищувався на 19 %.

На сьогодні вченим не вдалося вдалося встановити механізм причинно наслідкового зв'язку між споживанням м'яса і ризиком смерті. Проте, одним з чинників негативної дії червоних сортів м'яса на організм фахівці називають полінасищені жири, що містяться в цьому продукті.