СЕКРЕТЫ ВКУСНОЙ КУХНИ
По сайту :

"Перероблене м'ясо в раціоні

провокує легеневі захворювання"

Іспанські учені повідомили нові дані про негативну дію на організм м'яса. Як виявилось, при щоденному вживанні переробленого м'яса, збільшується ризик розвитку таких легеневих захворювань, як емфізема і хронічний бронхіт.

Вказані захворювання медиками узагальнюються в одну групу «хронічна обструктивна хвороба легенів» або (ХОБЛ). Інфекції дихальних шляхів, забруднення повітря небезпечними хімічними сполуками і тютюновий дим - загальні причини загострень цих захворювань, що часто приводить пацієнта на лікарняне ліжко.

Іспанські фахівці встановили: «Нітрати, які використовуються як консерванти в ковбасних виробах, можуть пошкодити тканини легенів, а надмірне вживання цих продуктів харчування підвищує ризик загострень у пацієнтів з хронічними обструктивними захворюваннями легенів.

І якщо з розвитком патогенної мікрофлори в ковбасних виробах, допоможе справитися техніка electrolux, а саме холодильне устаткування, в якому створені всі необхідні температурні параметри, то з нітратами проблема куди серйозніше.

На сьогодні виготовлення ковбасних виробів не можна представити без застосування харчових добавок, і безпосередньо консерванта нітриту натрію, який надає ковбасі специфічному смаку. Безпосередньо у ковбасі, під впливом ферментів, що виділяються мікроорганізмами, додані нітрати відновлюються до нітриту.

Кількість нітратів в одному кілограмі готової продукції строго нормується і не повинна перевищувати 0,005 гр., при не складних арифметичних підрахунках можна підрахувати, що в 100 кілограмах не готової продукції кількість нітратів не повинна перевищувати 7 гр.

Окрім функції консерванта, нітрати впливають на забарвлення ковбасних виробів, додаючи їй яскраво червоні відтінки. Без нітратів ковбаса мала б сірий колір.

Але, не дивлячись на це не витрати в ковбасних виробах таять в собі загрозу для людини, і не тільки при передозуванні але і навіть в кількостях нормованих держстандартами.

У дослідженні взяли участь 274 пацієнтів з ХОБЛ, які спостерігалися фахівцями протягом двох років, починаючи з їх першої госпіталізації з приводу цього захворювання. Серед інших причин, які можуть спровокувати загострення ХОБЛ, учасники вказали на споживання в досить великих кількостях ковбасних виробів, таких як шинка, салямі, свиняча ковбаса і бекон.

Дані, опубліковані в журналі про дихання European Respiratory Journal, свідчать про те, що «вживання великої кількості ковбасних виробів, наприклад, більш ніж однієї скибочки шинки в день, може посилити симптоми ХОБЛ».