МЕДИЧНА КУЛІНАРІЯ

Британські експерти визнали безпечність м'яса клонованих тварин

Клоновані телята

Британські експерти з продуктів харчування визнали м'ясо клонованих тварин безпечним для споживачів, повідомляє ВВС. Оцінка безпечності вказаної продукції була проведена після того, як стало відомо про низку випадків продажу такого м'яса на території країни.

Агентство за харчовими стандартами Великобританії (Food Standards Agency, FSA) зафіксувало в країні три випадки реалізації м'яса, отриманого від клонованих тварин. За даними відомства, в продаж надійшли туші телят, що народилися від клонованої в США корови. У країнах Європи, на відміну від Північної і Південної Америки, а також Азії, така продукція відноситься до нового виду їжі, і для її продажу необхідний спеціальний дозвіл.

Оцінку безпечності м'яса, отриманого від потомства клонованих корів, провели незалежні експерти британської Консультативної ради з нового виду продуктів харчування і технологій харчової промисловості (Advisory Committee on Novel Foods and Processes). Згідно із висновком комісії, вказана продукція не відрізняється від м'яса звичайних тварин і безпечна для споживачів.

У грудні 2010 року фахівці FSA обговорять висновки незалежних експертів і дадуть профільним міністерствам рекомендації щодо випуску відповідної продукції на ринок. В даний час за порушення британського законодавства у сфері нових продуктів харчування передбачений штраф в розмірі до п'яти тисяч фунтів.