КУЛІНАРНІ НОВИНИ

Найбільший виробник фаст-фуду обіцяє відмовитися від трансжирів

Фаст-фуд Американська мережа ресторанів швидкого харчування Kentucky Fried Chicken заявила про намір відмовитися від використання шкідливих для здоров'я трансжирів при приготуванні більшості найменувань своєї продукції. Оздоровча реформа, про яку заявив президент компанії, повинна завершитися найближчим часом. Правда, зачепить вона тільки американські відділення KFC.

Заява KFC прозвучала напередодні початку слухань, присвячених проекту закону, що забороняє використання ненатуральних жирів в ресторанах і закусочних, що діють на території Нью-Йорка. На думку експертів, введення такого закону в найбільшому місті США неминуче приведе до зміни політики відносно шкідливої для здоров'я фаст-фуду по всій країні.

Виступаючи на прес-конференції в Манхетені, президент KFC Грегг Дедрік заявив, що після розгляду всіх можливих альтернатив керівництво компанії знайшло спосіб відмовитися від використання трансжирів без збитку для смакових якостей своєї продукції.

За словами Дедріка, системні зміни, покликані привести до наміченої мети, будуть завершені найближчим часом, проте багато хто з 5 500 діючих в США ресторанів KFC зміг значно знизити вміст трансжирів у своїх стравах вже зараз. Незначна кількість трансжирів як і раніше застосовуватиметься при приготуванні обмеженої кількості продуктів, наприклад, печення, проте в майбутньому компанія планує повністю позбутися їх і тут.

Дедрік відзначив також, що запланована керівництвом KFC оздоровча реформа торкнеться поки тільки американських відділень компанії. Відгалуження KFC в інших країнах також прагнуть звільнити свою продукцію від шкідливих інгредієнтів, і подекуди їм це вдається, відзначив Дедрік, не уточнивши, про які саме країни йде мова.

Трансжири, що є ненатуральними ізомерами жирних кислот, широко застосовуються в харчовій промисловості як дешевий замінник натуральних масел, що дозволяє з мінімальними витратами забезпечити належний товарний вигляд і високі смакові якості продукту. Відомо, що підвищене споживання їжі з високим вмістом трансжирів значно підвищує ризик серцево-судинних захворювань і ожиріння і в цілому негативно впливає на обмін речовин, роботу імунної і ендокринної систем організму.