Названа нова небезпека солодких напоїв

Американські вчені прийшли до висновку, що високий рівень вживання солодких напоїв сприяє збільшенню ризику розвитку хронічної хвороби нирок (ХХН). Про це повідомляється в прес-релізі на postup.brama.com.

У дослідженні, що почався в 2000-2004 роках, взяли участь 3003 людини, які заповнювали опитувальник харчової поведінки, в якому вказували, яку їжу вони вживають і як часто. За станом здоров’я добровольців стежили протягом дев’яти років. За цей час у 185 учасників (шість відсотків) розвинулася хронічна хвороба нирок.

Виявилося, що у тих, хто частіше вживав содову і підсолоджені фруктові напої, ризик захворювання значно підвищувався. При цьому у третини учасників, яка споживала ці продукти більше за інших, ймовірність хронічної хвороби нирок збільшувалася на 61 відсоток.

Вчені також виявили, що на захворюваність ХХН впливає вживання води. Однак такий результат дослідники пояснюють тим, що випробовувані, можливо, мали на увазі ароматизовану і підсолоджену воду. На жаль, дані не включали інформацію про марки і типи бутильованої води.