КУЛІНАРНА МЕДИЦИНА

У меню ресторанів писатимуть калорійність блюд

Меню

Дослідження, проведене спільно некомерційним науковим центом "Наука на користь суспільства" (Center for Science in the Public Interest) і Нью-йоркським університетом (New York University), показало, що дієтологи недооцінюють калорійність ресторанних блюд в середньому на 685 кілокалорій.


Учені закликають власників ресторанів включити в меню дані про калорійність пропонованих блюд.

"Якщо фахівцям важко підрахувати точну кількість кілокалорій в блюдах, то для рядового відвідувача ресторану це повинно бути просто непосильне завдання", - говорить представник центру Клаудіа Меллой (Claudia Malloy), виступаючи на підтримку ідеї додати список пиживної цінності блюд в меню ресторанів.

У багатьох штатах США ресторани вже планують забезпечити меню списком калорійності блюд. Окрім кілокалорій, цей список включатиме і вміст насичених жирних кислот, солі і холестерину в їжі. Це нововведення розглянуть Сенат і Конгрес США.

Про калорійність ресторанних продуктів заговорили на хвилі популярності фільму Моргана Спарлока "Такий великий я". Як повідомляється, списки калорійності продукції є в наявності в багатьох ресторанах, зокрема в "Макдональдсі", але в меню вони не включені, і адміністрація закладів надає їх на прохання відвідувачів.

Тим часом радник з питань законодавства у сфері громадського харчування Дейл Флоріо (Dale Florio) переконаний, що ухвалення рішення, є або не є шкідливим гамбургер, лежить на відвідувачах, а зовсім не на рестораторах. Велика частина їжі готується удома, і люди повинні самі піклуватися про здоровий спосіб життя, відзначає він.