КУЛІНАРНА МЕДИЦИНА

У Берліні відкриється ресторан для аноректиків

Їжа для анорексиків

Вже у наступному місяці в Берліні відкриється спеціалізований ресторан для людей, які страждають нервовою анорексією, пише Independent.


Мета закладу, за словами його менеджера Коти Айхбаум (Katja Eichbaum), - навчити людей з цим захворюванням, що їжа може приносити задоволення. Не випадковий і вибір назви для ресторану - "Жадання".

Берлін важко здивувати незвичайним рестораном. Тут можна перекусити в повній темноті і в повній тиші. Є ресторан, де вам доведеться "їсти, що дають", але і платити за їжу можна стільки, скільки вважаєте потрібним. Проте ресторану подібного "Жаданню" в цьому місті ще не знали. Шеф-кухар ресторану сам хворий на нервову анорексію, а офіціантка - навпаки - страждає булімією.

У меню ви не знайдете жодного їстівного блюда. Їх назви придумані спеціально, щоб не викликати асоціацій з їжею, а натомість викликати цікавість. Одне з блюд так і називається "Цікавість", а блюдо під назвою "Душа" прибуде на ваш столик у вигляді шоколадного десерту з капучіно.

Ресторанні критики сумніваються в комерційному успіху "Жадання". "Не упевнений, що ця ідея приноситиме прибуток, - говорить Міхаель Пепль (Michael Poppl), критик і редактор спеціалізованого видання. - Крім того, відвідувачі, у яких немає нервової анорексії, можуть бути спантеличені назвами блюд в меню, не знаючи, чим їх збираються годувати".

Психологи ж налаштовані оптимістичніше. "Звичайні методи лікування допомагають не завжди, - говорить доктор Андреас Шнебель (Andreas Schnebel), есперт з харчових розладів, - і, можливо, саме такий ресторан допоможе людям з нервовою анорексією відновити довірливі відносини з їжею".