Кухар розповів про російську страву, що здивувала чиновників на саміті НАТО

June 30, 2022 by No Comments

Картопляний салат, що здивував чиновників НАТО, російською, який опинився в меню ресторану на саміті альянсу, за складом дуже схожий з олів’є. Про це розповів бренд-шеф ресторану «Легенда» та De Bassus Антон Калер.

Цю страву рідко подають у європейських ресторанах, стверджує кухар.

«Він схожий на олів’є. Але ж олів’є теж не можна віднести до нашої кухні. Його вигадав француз Франсуа Олів’є у ресторані “Ермітаж”. Той класичний олів’є був нікому не доступний, бо там були ракові шийки, червона ікра, оливки, каперси та соус провансаль. Наші потім уже замінили ракові шийки на моркву, оливки та каперси на зелений горошок. Найдивовижніше, що я готував обидва салати та їх післясмак дуже схожий», — сказав він.

Сказати, що тут був якийсь акцент з погляду Росії, можна лише тому, що лише росіяни славляться тим, що поєднують овочі з майонезом. У Європі овочі з майонезом не визнають.

На думку Антона Калера, поява цього салату першим номером у меню на саміті НАТО могла нести прихований зміст.

Це не повсякденна їжа для європейців. Те, що він там з’явився, може бути навіть глузуванням, бо він такий простий. З іншого боку, будь-яка популярна страва європейської кухні була придумана селянами та бідняками», — пояснив він.

Видання Reuters повідомило, що журналісти та чиновники здивувалися наявності такої страви на саміті, де країни можуть назвати Росію загрозою безпеці. При цьому його розпродали за кілька годин. До складу картопляного салату по-російськи входив картопля, морква, горох і майонез, одна порція коштувала вісім євро.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *