Journal of the American Heart Association: омега-3 виявилися здатними знизити тиск

June 4, 2022 by No Comments

Продукти із вмістом трьох грамів омега-3 назвали здатними знизити кров’яний тиск. Такий висновок зробили китайські вчені з Університету науки і техніки Макао, результати дослідження опубліковані в Journal of the American Heart Association.

У ході експериментів фахівці провели аналіз 71 клінічного випробування, яке проходило по всьому світу в період з 1987 по 2020 рік. В експериментах вивчався взаємозв’язок кров’яного тиску та жирних кислот омега-3 у пацієнтів старше 18 років з високим тиском та наявністю надлишків холестерину або без нього. Учасники приймали жирні кислоти (докозагексаєнову кислоту (ДГК) та ейкозапентаєнову кислоту (ЕПК)) у складі страв або як добавку в середньому протягом десяти тижнів.

Виявилося, що вживання ДГК та ЕПК від двох до трьох грамів на день сприяє зниженню систолічного та діастолічного кров’яного тиску приблизно на два міліметри ртутного стовпа у людей без гіпертонії та на 4,5 міліметра у людей з артеріальною гіпертензією.

У травні дослідники з Інституту передових наук та технологій Бекмана при Університеті штату Іллінойс (США) виявили, що вживання продуктів з великим вмістом жирів та рівнем оксиду азоту в організмі може підвищувати ризик розвитку раку.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *