Гастроентеролог попередив про шкоду окрошки

June 30, 2022 by No Comments

Кандидат медичних наук, лікар-гастроентеролог Марат Зіннатуллін у розмові з радіо Sputnik попередив про шкоду окрошки.

За його словами, грубі харчові волокна, що входять до складу інгредієнтів цього супу, можуть дратувати слизову та викликати підвищену газоутворення. Він порадив відмовитися від окрошки людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Фахівець додав, що напої, якими заправляють окрошку, теж можуть надавати небажаний вплив на організм. Він зазначив, що людям із порушеннями у роботі шлунково-кишкового тракту варто відмовитися від квасу.

При цьому до кефіру слід також ставитися з обережністю, оскільки напій може підвищувати кислотність шлункового соку, сказав лікар. «Тому з кефіром потрібно бути дуже обережними тим пацієнтам, які страждають на хронічний гастрит, виразкову хворобу та гастроезофагеальну рефлюксну хворобу», — додав він. Зіннатулін також повідомив, що цей напій може спровокувати діарею у людини з лактазною недостатністю.

Раніше лікар-дієтолог, член Національної асоціації дієтологів та нутриціологів Марина Макіша назвала росіянам найшкідливіший варіант заправки для окрошки. За словами дієтолога, для заправки літньої страви краще не використовувати покупний квас, оскільки в ньому міститься велика кількість доданого цукру.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *