КУЛІНАРНІ НОВИНИ

Від калорійної їжі частіше народжуються хлопчики

Дитина Стать майбутньої дитини частково визначається особливостями харчування жінки перед зачаттям, вважають британські дослідники. За їх даними, хлопчики значно частіше народжуються у жінок, що віддають перевагу висококалорійній їжі.

У дослідженні, проведеному співробітниками Університету Екстера, взяли участь 740 вагітних жінок, що детально описали особливості свого харчування протягом декількох тижнів перед настанням вагітності. У дослідження не включалися учасниці з надмірною вагою або ожирінням.

Зіставивши стать новонароджених з даними про дієту жінок, учені встановили, що матері, які народили хлопчиків, вживали в середньому на 180 кілокалорій в день більше, ніж ті, у кого народилися дівчатка. Крім того, в групі учасниць з найбільш високим споживанням калорій хлопчиків народили 56%, тоді як в групі з найменше калорійним раціоном – тільки 45%.

Найбільша вірогідність народження хлопчиків – 59% - спостерігалася в підгрупі жінок, які регулярно вживали на сніданок кашу та інші страви із зернових продуктів. У жінок, що снідали нерегулярно або що взагалі відмовлялися від сніданку, цей показник склав тільки 43%.

За словами автора роботи Фіони Метьюс (Fiona Mathews), причини виявленої закономірності до кінця не зрозумілі, проте деякі дані свідчать про те, що підвищений рівень глюкози в крові матері може сприяти виживанню ембріонів чоловічої статі. Висновки дослідників підтверджуються і спостереженнями біологів, згідно з якими чисельність потомства чоловічої статі у багатьох тварин безпосередньо залежить від кількості і доступності їжі.

Втім, через невелику кількість учасниць експерименту, висновки британських дослідників необхідно буде підтвердити новими, масштабнішими статистичними даними.