КУЛІНАРНІ НОВИНИ

Рибна дієта захищає літніх курців від сліпоти

Рибна дієта Куріння різко збільшує ризик вікової макулярної дегенерації (ВМД), тоді як вживання в їжу великої кількості риби, що містить омега-3-жирные кислоти, знижує ризик втрати зору в літньому віці, вважають американські дослідники.

У дослідженні, проведеному фахівцями Массачусетського центру очних хвороб і Медичної школи Гарварду, взяли участь брати-близнята у віці старше 70 років. За даними дослідників, учасники, що продовжували палити, або що тривалий час палили у минулому, значно частіше страждали віковою макулярною дегенерацією в порівнянні з тими, хто ніколи не палив. В той же час дієта з великим вмістом омега-3-жирних кислот значно знижувала ризик цього захворювання.

«Ризик вікової дегенерації макули зростав в 1.9 разів для курців, тоді як ті, хто палив у минулому, страждали на це захворювання в 1,7 раза частіше», - відзначає один з організаторів дослідження доктор Джоана Седдон (JohannaSeddon).

«Крім того, ми встановили, що підвищене споживання риби знижує ризик ВМД, особливо якщо вживати в їжу не менше двох рибних блюд в тиждень», - додає вона.

Схожих результатів дійшла і інша група дослідників з Австралії. За даними австралійських учених, літні люди, що з'їдають не менше двох порцій риби в тиждень, в на 50% менше страждають віковою макулярною дегенерацією в порівнянні з тими, хто їсть рибні блюда рідше, ніж раз на тиждень.

Обидва дослідження опубліковані в липневому випуску журналу Archives of Ophtalmology.

Запчасти husqvarna оригинальные запасные части husqvarna.