КУЛІНАРНІ НОВИНИ

Харчові волокна не захищають від раку

Харчові волокна Відразу дві статті, які спростувують поширену думку про те, що харчові волокна запобігають розвитку поліпів кишечника, з'явилися в свіжому номері New England Journal of Medicine, повідомляє ВВС. Такі поліпи можуть з часом давати початок раковим пухлинам, тому попередження їх утворення є важливим завданням для лікарів.

У дослідженні, проведеному Національним інститутом раку, 958 осіб споживали виключно "здорову" їжу, багату волокнами і з низьким вмістом жирів. Контрольна група (947 осіб) слідувала звичайному раціону. Всі добровольці були незадовго до цього прооперовані з приводу поліпів і мали підвищений ризик повторення захворювання. Після чотирьох років експерименту не було помічено практично ніяких відмінностей в кількості рецидивів між двома групами.

У іншій роботі, виконаній фахівцями з Центру досліджень раку в Арізоні, порівнювалися показники повторної появи поліпів в двох групах добровольців, одна з яких одержувала півунції харчових волокон в день, а в раціоні другої волокон було в п'ять разів менше. Як і в першому випадку, після трьох років спостережень частота появи поліпів не залежала від характеру харчування.

Автори статті вважають, що три роки можуть бути дуже нетривалим терміном для того, щоб зробити остаточні висновки. Раніше вчені неодноразово повідомляли про те, що в тих країнах світу, де в раціоні людей традиційно переважають багаті волокнами продукти, рак кишечника зустрічається помітно рідше. У будь-якому випадку відмовлятися від овочів і фруктів не варто: харчові волокна здатні захистити від порушень травлення, захворювань серця, підвищеного артеріального тиску і діабету.

Смотрите заказать цветы барнаул на сайте. . Как установить сцепление ямз 184. . brondavideo комплект видеонаблюдения для дома цена