Британка виправдала звичку їсти вночі рідкісним захворюванням

Мешканка британського міста Ферхам, графство Гемпшир, розповіла про рідкісний захворюванні, що змушує її є шкідливі продукти ночами. Її історією поділилося видання Daily Mail.

Днем Лаура Батачелі (Laura Bataceli) дотримується пескетаріанської дієти: їсть тільки фрукти, овочі, горіхи, зерно і рибу. 46-річна жінка стверджує, що з 28 років перестала їсти м’ясо з етичних міркувань, а від фастфуду та солодощів відмовилася заради підтримки здоров’я і стрункої фігури – Батачелі працює джазовою співачкою і тому ретельно стежить за зовнішністю.

Однак близько десяти років тому британка почала час від часу з ранку відчувати в роті смак шоколаду, печива та інших солодощів і знаходити обгортки від них. Як виявилося, вона вставала ночами, йшла на кухню і, перебуваючи в півсні, поїдала морозиво, торти, солодощі і чіпси. Якось раз за пару тижнів нічного жора Батачелі набрала три кілограми.

Кілька місяців тому, коли напади почастішали, вона попросила чоловіка встановити на двері кухні замок, на ніч закривати двері і ховати від неї ключ. Спосіб спрацював, однак коли чоловіка співачки немає вдома – і нікому замкнути двері, вона продовжує їсти.

Доктора заявили Батачелі, що вона страждає від рідкісного розладу харчової поведінки – синдрому нічної їжі, зазвичай вражає жінок. Невролог і сомнолог Гай Лешсінер (Guy Leschziner) порівняв прояв хвороби з синдромом неспокійних ніг: «Обидва захворювання можна описати як тик або непереборну потребу, яку неможливо придушити». Він додав, що деякі пацієнти намагаються приготувати страви уві сні і отримують опіки або навіть жують сире м’ясо.

За словами лікаря, синдром, не визнаний міжнародним медичним співтовариством, зазвичай пов’язаний з іншими психологічними проблемами – тривожністю, депресією, підвищеним рівнем стресу, розладами харчової поведінки або синдромом відміни після припинення прийому наркотичних речовин. У разі Батачелі він ускладнений на лунатизм.