КУЛІНАРНІ НОВИНИ

Функціональні продукти - новий тренд

Функціональні продукти По всьому світу, і ми – не виняток, зростає споживання функціональних продуктів. Хліб з муки грубого помелу із злаками, каша, збагачена вітамінами, мюслі з мінералами, сік з біоволокнами. За останні роки по всьому світу, відбулося істотне збільшення обсягів споживання тільки збагачених (вітамінами, мінералами і ін.) напоїв, внесок яких в загальну енергетичну цінність раціону харчування зараз перевищує 7 відсотків.

Чому ці продукти так швидко набирають очки популярності? І, головне, чи здатні функціональні продукти приносити користь нашому організму?

Концепція функціонального харчування вперше була сформульована в Японії на початку 80-х років минулого сторіччя. Згідно з цією концепцією, «функціональними» є продукти, які містять органічні речовини, збагачені вітамінами або мікроелементами, володіють певними корисними (енергетичними, пробіотичними тощо) властивостями.

Функціональні продукти харчування – не це БАДи, і не ліки, а продовольчі товари, які можна щодня включати в свій раціон для підтримки здоров'я.

У всьому світі налічується не одна тисяча прихильників функціонального харчування. Функціональні продукти харчування найчастіше збагачуються:

* молочнокислими бактеріями;
* вітамінами;
* мінералами;
* пептидами;
* протеїнами;
* амінокислотами;
* поліненасиченими жирними кислотами;
* антиоксидантами;
* холіном.

До функціональних продуктів харчування відносяться:

* кисломолочні продукти з пробіотікамі і пребіотікамі;
* закваски з пробіотічеськой активністю;
* каші, крупи, хлібобулочні вироби, які додатково містять харчові волокна, ферменти, вітаміни і мікроелементи.

Список функціональних продуктів харчування постійно поповнюється.

Створення функціональних молочних напоїв з рослинними добавками відкриває новий напрям у сфері виробництва продуктів харчування нового покоління. Ці молочні продукти можуть містити добавки різних поживних речовин, виділених з рослин – найчастіші калій, магній, вітаміни С і Е, поліненасичені жирні кислоти і антиоксиданти. Серед добавок рослинного походження виділяються фітостероли.

Функціональні молочні продукти, збагачені рослинним стиролом, активно захоплюють ринок у Великобританії. Процес почався в 1970-х роках, а особливо помітним став після 1994 року. З кожним роком молочні напої відвойовують все велику частку ринку.

За останні п'ять років, за даними Mintel, ринок функціональних продуктів тільки в сегменті напоїв додав 30 відсотків. У 2007 ринок цієї категорії лише в одних США досяг 9,8 мільярдів доларів (на 14 відсотків більше, ніж в 2002 році).

Учені бачать в цьому позитивну тенденцію. Розширення асортименту функціональних продуктів розкриває перед нами можливості управління процесом надходження біологічно активних речовин в організм людини, і, забезпечивши ринок необхідними продуктами, ми одержимо доступний засіб підтримки здоров'я споживачів будь-яких вікових груп.

І якщо в світі тренд підтримують цілком зрозумілі мотиви - через збільшення витрат на медичну допомогу, кожна людина стає все більш зацікавленою в самостійній підтримці здоров'я, то у нас поки стимулом є принципове бажання зберігати працездатність в будь-якому віці.

У Японії вже діє спеціальний закон про функціональне харчування, який прописує, що відноситься до функціональних продуктів і що вони повинні або не повинні містити. Сьогодні існують навіть готові супи, сприяючі нормалізації кровообігу, шоколад, застережливий розвиток сердечнососудістих захворювань. І середня тривалість життя в цій країні служить живою (у прямому розумінні слова) рекламою функціональних продуктів у нас.

Проте, очевидно, що при серйозних проблемах із здоров'ям не можна відмовлятися від ліків і консультацій з фахівцями. Корисні продукти потрібно включати в раціон додатково, щоб в цілому підтримувати свій організм у формі.

Таким чином, останні розробки у галузі функціональних продуктів дозволяють не тільки потурбуватися про здоров'я, але і одержувати задоволення від їх смаку. Нове тисячоліття - це час нового підходу до їжі, коли користь і смак стають неразделіми, як гарний настрій і здоров'я!