КУЛІНАРНІ НОВИНИ

Кава робить людей поступливішими

Кава Випивши чашку кави, люди стають поступливішими - вони частіше говорять "так" і легше змінюють свою думку, повідомляє .European Journal of Social Psychology.

До такого висновку прийшли учені з Квінслендського університету (Австралія), що проводили експерименти за участю 140 студентів.

На початку дослідження всім учасникам пропонувалося відповісти на питання про їх ставлення до евтаназії і абортів. Потім студентам був запропонований апельсиновий сік в нерозбавленому вигляді або сік з додаванням кофеїну в кількості, еквівалентній двом чашкам каві. Після цього студенти ознайомилися із статтями, в яких - за допомогою вагомих аргументів - відстоювалася точка зору, протилежна до їх власної. На закінчення студенти відповідали на ті ж питання, які їм були задані на початку експерименту.

З'ясувалося, що учасники, які вживали кофеїн, ставали помітно поступливішими і легше погоджувалися з контраргументами.

За словами керівника дослідження Перл Мартін (Pearl Martin), ці відомості можуть мати велике практичне значення. «Тільки уявіть, як кофєїнвмістимі продукти, наприклад кава, чай, кола або енергетичні напої, можуть вплинути на те, наскільки людина вірить теле- і радіорекламі або політичним заявам, прочитаному відгуку про фільм або, нарешті, як вона поводиться на діловій зустрічі у момент обговорення робочих питань», - відзначає учений.